Binalar Baba Yapı ile Dimdik Ayakta Durmaya Devam Ediyor

Plywood (Kontrplak) ithalatında sektörün lider markası olan “Baba Yapı” İnşaat Sektöründe Rusya-Ukrayna savaşının sebep olduğu ithal plywood (kontrplak) dar boğazına, sektörünün anlık ihtiyaçlarını karşılayacak ürün çeşitliliği ve yeterli stokla çözüm sunuyor.

Film kaplı plywood, yüksek basınç mukavemetine ve ekonomik olarak çok yüksek bir verimliliğe sahiptir. Portatif, kullanımı ve kurulumu kolay yapısı ile her türden inşaat kalıp sisteminde kullanılabilir ve tamamen düz bir beton yüzeyi sağlar. Suya karşı dayanıklı WBP Fenol tutkal ile preslenen Huş ağacı papelleri sayesinde birçok kez tekrarlı olarak kullanılır. Proje sürecine hız katar ve iş gücü maliyetlerinden tasarruf edilmesine olanak sağlar.

Rusya - Ukrayna Savaşı  Plywood Sektörünü Olumsuz Etkiliyor…

Baba Yapı” yönetim kurulu başkanı Mehmet Ekşi “Kurulduğumuz günden bu yana Plywood (Kontrplak) ürünlerinde sektörde lider tedarikçi firmayız. Türkiye’deki inşaatlarda büyük oranda ithal plywood (kontrplak) kullanılması ve bu sektörde Rusya’nın özellikle Avrupa ülkeleri için çok önemli bir tedarikçi konumunda olması, Avrupa’dan Türkiye’ye de olan ürün tedariklerinde sıkıntı yaşanmasına sebep olmaktadır. Baba Yapı olarak müşterilerimizin anlık ihtiyaçlarını karşılayacak ürün çeşitliliğine sahibiz. Dünyanın en önemli plywood markaları olan Riga, Paged, Sveza, Tulsa, Tekcom, Stiga ürünlerini stoklarımızda bulunduruyor ve ayrıca kendi markamız olan Kontrafom ürünlerimizi de fiyat avantajı ile müşterilerimize sunuyoruz. Ayrıca Avrupa’dan birçok firma ürünlerimize ilgi gösteriyor” ifadelerinde bulundu.

Riga Form Filmli Kontrplak, yüksek basınç mukavemetine ve ekonomik olarak çok yüksek bir verimliliğe sahiptir. Portatif, kullanımı ve kurulumu kolay yapısı ile her türden inşaat kalıp sisteminde kullanılabilir. Tamamen düz bir beton yüzeyi sağlar. Suya karşı dayanıklı WBP Fenol tutkal ile preslenen Huş ağacı papelleri sayesinde bir çok kez tekrarlı olarak kullanılır. Proje sürecine hız katar ve iş gücü maliyetlerinden tasarruf edilmesine olanak sağlar.

Paged Form Filmli Kontrplak, Paged markasının amiral gemisidir. Su geçirmez bağ, amaca yönelik tasarlanmış fenolik film ile kaplanmış ve Huş papel yapısına sahip. Çevre dostu, dayanıklı, kolay işlenebilir, hijyenik, kokusuz, temizlenmesi kolay, aşınmaya dayanıklı, hava şartlarına ve suya dayanıklı, yaygın olarak kullanılan kimyasallara dayanıklıdır. Birçok kez tekrar kullanılabilir.

Sveza Filmli Kontrplak, üretim sırasında koruyucu bir filme dönüşen reçineyle işlenmiş kağıtla kaplanmış yüksek kaliteli bir kontrplaktır. Bu nedenle yüzeyi, suya, aşınmaya, kimyasallara, mantarlara ve küflere karşı dayanıklıdır. Sıradan kontrplakların aksine, Sveza film yüzeyki kontrplak betona karşı dayanıklıdır, bu nedenle panel kalıplarında yaygın olarak kullanılır. Pürüzsüz ve düz yüzey elde edilir. Kenarları suyu iten ve  dağılabilen akrilik boya ile kapatılmıştır. İnşaat sektöründe ve araç üretiminde yaygın olarak kullanılmaktadır. Montajı ve çalışması kolaydır.

Kontraform Filmli Huş Kontrplak, kontrplak malzeme yüzeyine su geçirmez fenol reçine kağıdı yapıştırılır. Her iki yüzüne bir fenol film veya UV dirençli film (F / F sınıfı) ile kaplanmıştır. Çevre dostu, dayanıklı, kolay işlenebilir, hijyenik, kokusuz, temizlenmesi kolay, aşınmaya dayanıklı, hava şartlarına ve suya dayanıklı, yaygın olarak kullanılan kimyasallara dayanıklıdır. Birçok kez tekrar kullanılabilir.

Tulsa Filmli Çam Kontrplak, aşınmaya ve darbeye karşı oldukça dayanıklıdır.  Tulsa Çam Filmli panellerin kenarları imalat sırasında sızdırmaz hale getirilir. Tulsa kaplama panelin temizlenmesi geleneksel kalıp malzemesine göre çok daha kolay ve hızlı olsa da, yüzlerin zarar görmemesi için kalıpları temizlerken yalnızca fiber spatula ve sentetik malzemelerin kullanılması önemlidir. Tulsa Standart Film paneller aşınmaya ve darbeye karşı oldukça dayanıklı olmasına rağmen, zarar görmemesi için temizlik ve kullanım sırasında dikkatli olunmalıdır. 

Tekcom Ez Form Filmli Tropik, EN 13986'ya (inşaat kullanımları için ahşap esaslı paneller için Avrupa Standardı) göre iyi yüzey performansı ve mekanik mukavemet sunan, Tekcom'un beton kalıp için ana ürünüdür. EZ FORM ortalama 15 defaya kadar kullanım için tasarlanmıştır. (2 taraf, bütün parça). Ancak gerçek sayı, depolama koşulları, yapım yöntemleri, beton bileşenleri ve ayrıca inşaat sırasında kullanılan beton türleri ve katkı maddeleri gibi farklı faktörlerden de etkilenecektir. Proje sürecine hız katar ve iş gücü maliyetlerinden tasarruf edilmesine olanak sağlar.

Stiga RM, kontrplakları yüksek kaliteli Leton huş ağacından, su geçirmez fenolik yapıştırıcı kullanılarak ve en iyi endüstri uygulamalarına uygun teknolojik bir süreç kullanılarak yapılmıştır. Kontrplak, yalnızca en kaliteli hammaddeler ve birinci sınıf üretim ekipmanları kullanılarak üretilmektedir. Her iki tarafta 120-240 g/m2 pürüzsüz fenol filmlidir ve yüksek kaliteli %100 huş ağacından üretilmektedir. Kontrplak üretiminde su geçirmez yapıştırıcı (WBP) kullanılır ve kenarları deformasyona karşı koruyan ve çeşitli iklim koşullarına (nem, UV maruziyeti vb.) ve kimyasallara maruz kalmaya karşı dayanıklılık sağlayan su geçirmez boya ile işlenir. Yüzeyin temizlenmesi kolaydır. Kontrplak temizliği kolaydır ve çevre dostudur.


Baba Yapı Hakkında:

Baba Yapı A.Ş. 2015 yılında Dr. Elçin Kılıç ve Yük. İnş. Müh. M. Mehmet Ekşi tarafından  nitelikli endüstriyel kontrplak ihtiyacını karşılamak amacıyla kurulmuş Türkiye’nin lider tedarikçi şirketidir. Sahibi olduğu Kontraform ve dağıtımını yaptığı Riga, Paged, Sveza, Tekcom, Tulsa ve Stiga markalı ürünleri eksiksiz ürün yelpazesi ile müşterilerine sunmaktadır. Baba Yapı A.Ş. ayrıca müşterilerinin özel talebi üzerine, Türkiye’ de devamlılığı veya satışı olmayan kontrplak çeşitlerini de ithal edebilmekte, sektörde bulunan her tür kontrplak ürünlerini müşterilerine tedarik etme konusundaki itibarını güçlendirerek sürdürmektedir. Baba Yapı A.Ş. müşterilerinin ihtiyaçlarını, uzman kadrosu, çözümcü yaklaşımı ile planlama aşamasından nihai ürün teslimine kadar tüm süreç boyunca karşılar.Bu site, kullanıcı deneyimini geliştirmek için tanımlama bilgileri kullanır. Çerez Politikası'nı inceleyiniz.