Riga Tex – Wiremesh Tırtıklı Kontrplak

Treyler ve Araç Kasa İmalatı

Riga Heksa - Petek Kontrplak

Treyler ve Araç Kasa İmalatı

Paged Wiremesh – Tırtıklı Kontrplak

Treyler ve Araç Kasa İmalatı

Kontra Heksa -Petek Kontrplak

Treyler ve Araç Kasa İmalatı

Heksa – Tex Wiremesh Plywood Nedir?

Petek tırtıklı kontrplak ürünleri, arı peteğine benzeyen altıgen yüzey yapısına sahiptir. Filmsiz kontrplak huş ürünlerinin yüzeyinin özel fenolik filmlerle kaplanması ile elde edilmektedir. Kontrplak üreticileri, farklı desen seçenekleri kullanarak kullanım alanlarına göre farklı yüzey şekillerinde kontrplak üretimi yapabilmektedir. En çok tercih edilen desen ise Heksa Petek desen kontrplak yüzeyidir. Kullanılan fenolik reçine emdirilmiş özel kağıtlar yüksek aşınma direncine sahip olmakla birlikte, dış etmenlere ve kimyasallara karşı yüksek dayanıma sahiptir.

 

Dayanıklılıkta Huş Ağacı

Huş ağacı, soğuk iklim ağacı olduğu için sahip olduğu özelliklerle dış etkenlere ve hava şartlarına karşı daha iyi dayanım gösteriyor. Kullanım alanlarında kaymazlık, kimyasallara karşı dayanım, su ve diğer dış etkenlere karşı koruma amaçlı petek desenli fenolik filmlerle kaplanmaktadır. 

 

Petek Tırtıklı Kontrplak Nerelerde Kullanılır?

Heksa – Plywood (tırtıklı kontrplak) ürünleri birçok alanda zemin, tavan ve yan çeper kaplama işlemlerinde kullanılıyor. Kullanım alanlarına göre ürün seçimi yaparak, istenilen dekorasyon işlemleri kolaylıkla yapılabiliyor. Petek tırtıklı kontrplak ürünlerinin kullanım alanları şunlardır.

 • Treyler ve dorse tabanları ve yan duvarları,
 • Müzik kutusu imalatları, 
 • Soğuk hava depoları,
 • Sahne ve platform zeminleri,
 • Türbinler zeminleri ve yürüyüş yolları,
 • Lojistik depo tabanları ve rafları,

Petek desenli kontrplak ürünleri üzerinde bulunan özel deseninden dolayı sürtünme ve kayma mukavemeti yüksek kaplama malzemeleridir. Kullanım alanlarına göre kontrplak farklı kalınlıklarda tedariki sağlanabilmektedir, seçim yaparken, petek dokulu yüzeye sahip kontrplak çeşitlerinin seçilmesi hem dekorasyon hem de dayanıklılık özelliğine sahip ürünlere sahip olmayı sağlayacaktır. Kullanım alanlarında, kayma sorunlarına en iyi çözümleri bulacak ve sahip olduğu mukavemet özelliği ile dayanıklılık sağlayacaktır.

 

Petek Tırtıklı Kontrplak Avantajları Nelerdir?

Huş ağacı katmanları kullanılarak üretilen heksa kontrplak ürünlerinin yüzeyi petek desenli fenolik film ile kaplanıyor. Petek desenli film ile kaplandığı için aşınmaya ve kaymaya karşı yüksek direnç oluşturuyor. Petek kontrplak ürünlerinde üst tarafa gelen ve kullanılacak olan alan desenli olurken(HEKSA), diğer yüzey daha düz ve pürüzsüz(F) oluyor. Petek tırtıklı kontrplak ürünleri tüm kullanım alanlarında çeşitli avantajlar sağlıyor.

 • Dekoratif görünüm sağlar,
 • Yüksek aşınmaya karşı direnci yüksektir,
 • Tüm hava koşullarına dayanıklıdır,
 • Suya ve neme karşı dayanıklıdır,
 • Kimyasallara karşı dayanıklıdır ve temizlemesi kolaydır,
 • Hijyeniktir ve çevre dostu üründür,
 • İşlenebilir yapıdadır, 
 • Yüksek taşıma kapasitesine sahiptir.

Bu özellikleri, treyler, dorse, depo, zemin gibi tüm kullanım alanlarında istenilen dayanımın daha rahat oluşturulmasını sağlar. Kullanım alanlarına göre sunduğu avantajların çok fazla olması, özellikle zemin kaplama alanları için en uygun kontrplak ürünü olarak görülüyor. Kapalı ve açık birçok alanda kullanılabildiği için talep oranı oldukça yüksektir.

 

Heksa Kontrplak Ölçüleri Neye Göre Belirleniyor?

Heksa kontrplak ürünleri, kullanım alanlarına göre özel üretiliyor. Kullanım amacına uygun olabilmesi için farklı ölçülere sahiptir. Kalınlık ölçüleri genelde, 6,5-9-12-15-18 mm ‘dir. Ebatları ise genel olarak 1250 x 2500 mm olarak tasarlanıyor. Heksa kontrplaklar, sahne zeminleri, tır dorseleri, ticari araç tabanları, endüstriyel zeminler gibi birçok kullanım alanında kayma sorununu ortadan kaldırmak için kullanılıyor. Kullanılacak alana göre ölçüleri belirleniyor ve ona göre siparişler veriliyor.