Kontrplak Sandık Nedir?

Endüstriyel alanda standartları karşılamak amacı ile kullanılan kontrplak sandıklar, özel ölçüler ile ihtiyacınıza uygun şekilde piyasada bulunan sandıklardan farklı olarak üretilirler. Kontrplak sandıklar dünyanın her yerinde kullanılmaktadır. Genel olarak taşınacak hassas yüklerin zarar görmemesi için ekstra koruma istenilen alanlarda tercih edilirler. 

Nemli ortamlarda bulunup bulunmamasına göre, marin yada üre tutkallar ile imal edilmektedir. Yüzey kalitesi ve kalibrasyon aranmamaktadır. Öncelikli amaç taşınacak yükün ekstrem şartlarda korumaktır. 

Dayanıklı ve İşlevsel

Montajı kolaydır, istiflenme yapılması ve depolanması kolaydır, hafiftir, zorlu olan nakliye şartlarını karşılar. Uzun depolama ömrüne sahiptir. Geri dönüştürülebilir. Defalarca küçük tamirler yapılarak kullanılabilir.

Kontrplak Sandık Taşımacılıkta Nasıl Kullanılır?  

Kontrplak sandık taşımacılık geniş çaplı bir sektördür. Bu sebepten ötürü birçok ambalaj ürünü için ahşap sandık taşıma kullanımı idealdir. Kargo taşıma, nakliye gibi faaliyet göstermekte olan genel iş tanımında ambalaj ürünlerinin kullanımı mevcuttur. Ürünler gidilecek yere sağlıklı bir şekilde ulaştırılmak isteniyorsa mutlaka ambalaj yapılması gerekir. Uzak bir noktaya taşınması gereken bir ürün var ise ve bu ürün ambalajlanmamış ise taşıma esnasında zarar görebilir. Zarar görmemesi için ahşap ambalajlar ile taşınması gerekiyor.